Misja firmy:

Pomagamy w spawaniu i cięciu metali

Historia firmy

    Pierwsze transakcje na rynku przemysłowym, będące zalążkiem Przedsiębiorstwa “SZWED”, sięgają roku 1991. Oferowany asortyment obejmował wtedy głównie technikę spawalniczą, elektronarzędzia oraz projektowanie i wykonawstwo sieci i urządzeń elektrotechnicznych. Dynamiczny rozwój Firmy “Szwed aparatura spawalnicza, elektryka, elektronika spowodował utworzenie 1994 roku Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością “SZWED”, z siedzibą w Rzeszowie. Już w tym samym roku Spółka ta stała się czołowym dostawcą techniki spawalniczej w regionie Polski Południowo-Wschodniej, pomagając w rozwiązywaniu najbardziej specjalistycznych problemów technologicznych swoich klientów. 

Ostatnie lata to intensywne prace przy wdrażaniu Maszyn Spawalniczych a w szczególności Robotów i Automatów Spawalniczych.

Kadra

    Obok specjalistycznego asortymentu naszym atutem jest również kadra Przedsiębiorstwa. Stanowią ją z jednej strony młodzi i prężnie rozwijający się ludzie ,a z drugiej strony doświadczeni inżynierowie, którzy potrafią rozwiązywać najbardziej złożone problemy technologiczne w zakresie zarówno spawania ręcznego jak i robotyzacji spawalnictwa.

Kultura techniczna przedsiębiorstwa

    Stale doskonalimy kulturę techniczną naszego Przedsiębiorstwa i staramy się korzystać z wiedzy autorytetów naukowych w branży przemysłowej.  Posiadamy także Biuro Techniczne realizujące projekty i opracowania konstrukcyjne, technologiczne dotyczące zastosowania oferowanych technologii.

 

Stan aktualny

   Przedsiębiorstwo koncentruje się na dostawach najnowocześniejszych rozwiązań w postaci Automatyzacji i Robotyzacji Spawalnictwa wraz z niezbędnymi do jej zastosowania materiałami, urządzeniami i usługami (wykonawstwem). Zajmujemy się całym procesem wdrażania zrobotyzowanego stanowiska od projektu po serwis.